Eliminacje Euro 2020: Izrael – Polska

Reprezentacja Polski w piłce nożnej wraca na boisko, by rozegrać dwa ostatnie spotkania w tym roku kalendarzowym. Ich rywalami na zakończenie eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy będą kolejno reprezentacje Izraela i Słowenii. Mimo iż kadra prowadzona przez Jerzego Brzęczka zapewniła sobie awans do Euro w zeszłym miesiącu, w dalszym ciągu ma o co walczyć. Stawką dwóch ostatnich spotkań będzie bowiem pierwsze miejsce w grupie, które daje gwarancję, że nasza reprezentacja będzie losowana z pierwszego koszyka, dzięki czemu uniknie w fazie grupowej spotkań z teoretycznie najsilniejszymi rywalami.

Żeby jednak zapewnić sobie awans bez oglądania się na wynik reprezentacji Austrii, wypada obydwa spotkania najzwyczajniej wygrać. Pierwszy mecz kampanii listopadowej odbędzie się już w najbliższą sobotę na Stadionie Teddy w Jerozolimie. Co ciekawe, niewiele brakowało by spotkanie to zostało odwołane z powodu ataków rakietowych, które nawiedzają w ostatnim czasie Izrael. Władze tego państwa zdążyły jednak potwierdzić, że sobotnie spotkanie odbędzie się. Kibice w Polsce będą mogli obejrzeć go na antenach TVP 1, TVP Sport i Polsatu Sport.

Do pierwszego gwiazdka sędziego pojedynku Izraela z Polską pozostało już zaledwie kilkadziesiąt godziny, a kursy na ten pojedynek są już od dłuższego czasu dostępne w ofertach licencjonowanych bukmacherów internetowych. Wyszukaliśmy i zestawiliśmy za Ciebie najwyższe kursy u legalnych bukmacherów online i dokonaliśmy analizy szans obydwu drużyn. Zaczynamy!

Kursy na mecz Izrael – Polska

Na początek, sprawdźmy, jak kształtują się kursy na lubiane rynki u najpopularniejszych bukmacherów internetowych z licencją.

Zakład na 1X2

Kursy na klasyczny rynek 1X2 przedstawiają się w następujący sposób:

Izrael (1)Remis (X)Polska (2)1XX2
3,053,572,551,591,47
FortunaNoblebetSTSFortunaSTS

Patrząc na kursy na najpopularniejszy rynek bukmacherski, można zauważyć, że bukmacherzy wysoko oceniają szanse na wystąpienie remisu w tym spotkaniu. Naszym zdaniem jednak jako zdecydowanych faworytów tegomeczu powinno uważać się Polaków, którzy przecież zwyciężyli w pierwszym spotkaniu tych drużyn 4-0 i nawet jeśli Izrael ma w swoich szeregach kilku groźnych piłkarzy, to ustępuje naszej reprezentacji jakością piłkarską. Tym samym, uważam, że kurs na wygraną Polaków ma naprawdę dobre value.

Zakład na liczbę bramek

Jako drugi sprawdziliśmy rynek na liczbę bramek (under/over).

Under 1,5Over 1,5Under 2,5Over 2,5
3,251,381,772,14
STS/forBETNoblebetTotolotekNoblebet

Jak widać, bukmacherzy optują za tym, że w najbliższym spotkaniu biało-czerwonych nie zobaczymy dużej liczby bramek. Świadczą o tym wysokie kursy na over 1,5 i 2,5 gola, przy czym najlepsze kursy na te rynki wystawił bukmacher Noblebet. Jeśli zaś interesują nas zakłady na poniżej 1,5 i 2,5, to najbardziej korzystne oferty znajdziemy w STS/forBET oraz w Totolotku.

Zakład na BTTS

Na koniec sprawdźmy jeszcze jak kształtują się kursy na BTTS, czyli na zakład czy obie drużyny strzelą bramkę w tym spotkaniu.

TAK NIE
1,862,15
NoblebetMilenium

Tym razem bukmacherzy skłaniają się ku opcji, że sztuka ta uda się zarówno Polakom, jak i Izraelowi, a najlepszą ofertę na to uzyskamy w Noblebet. Najwyższy kursy w przypadku zakładu na NIE uzyskamy z kolei w Milenium.

Zdobądź bonus powitalny i obstawiaj zakłady w STS

Bukmacher STS to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny legalny bukmacher w Polsce. Nic dziwnego – firma ta kontroluje blisko połowę polskiego rynku, a do tego rozpoczęła ekspansję na rynki zachodnie. Mimo to, w dalszym ciągu troszczy się o klientów w swojej ojczyźnie, dając polskim graczom możliwość uzyskania bonusu powitalnego od pierwszego depozytu, przyznawanego na bardzo korzystnych warunkach. Jednocześnie, klienci STS mogą rejestrować konta ze specjalnymi kodami promocyjnymi, dzięki którym mogą zmaksymalizować wartość środków na start!

Polska – Izrael – nasza analiza

W grupie G pozostało coraz mniej niewiadomych. Pierwszą drużyną, która zapewniła sobie z niej awans jest Polska, a o krok od kwalifikacji są również Austriacy, którym pozostały mecze z Macedonią Północną i Łotwą. Na dwie kolejki przed zakończeniem eliminacji tylko kataklizm może odebrać im awans, ponieważ zespoły Macedonii Północnej, Słowenii i Izraela tracą do Austriaków po 5 punktów. 

Nadzieje na awans reprezentacji Izraela zostaną prawdopodobnie całkowicie rozwiane już w najbliższą sobotę, po spotkaniu z Polakami. W składzie naszej kadry nie brakuje w końcu piłkarzy grających w silnych klubach europejskich, że wymienię chociażby Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium, Wojciecha Szczęsnego z Juventusu Turyn, Piotra Zielińskiego z Napoli, Krzysztofa Piątka z AC Milan czy Grzegorza Krychowiaka z Lokomotiwa Moskwa. Wszyscy Ci zawodnicy są ważnym punktami swoich drużyn i potrafią dać dużo także naszej kadrze. Kluczowym piłkarzem będzie oczywiście „Lewy”, który od początku sezonu 2019/2020 imponuje niesamowitą dyspozycją strzelecką.

Niestety, w spotkaniu w Jerozolimie nie zobaczymy Arkadiusza Milika, który na prośbę klubu opuścił zgrupowanie i wrócił do Neapolu. Przyczyną był drobny uraz, jednak włodarze Napoli nie chcieli ryzykować. Niepewny występu jest również Grzegorz Krychowiak, który w ostatnim spotkaniu ligi rosyjskiej doznał wstrząśnienia mózgu. „Krycha” to jednak jeden z największych twardzieli w naszej kadrze i naciska na lekarzy, by dopuścili go do gry. Pewny występu nie jest także inny piłkarz Lokomotiwu Moskwa – Maciej Rybus. W jego przypadku lekarze walczą z czasem, by przywrócić go do pełnej dyspozycji na mecz z Izraelem. Trener Jerzy Brzęczek powinien jednak znaleźć dla niego alternatywę, jeśli będzie to potrzebne.

Kontuzje nie ominęły również zespołu naszych najbliższych rywali. Ze składu wypadł obrońca Taleb Tawatha, który nabawił się urazu mięśniowego. Piłkarz Maccabi Hajfa, będzie jednak prawdopodobnie jedynym osłabieniem tej drużyny. Trener Andreas Herzog będzie miał do dyspozycji wszystkich najważniejszych piłkarzy ofensywnych, na czele z najskuteczniejszym piłkarzem całych eliminacji Eranem Zahavim (Ghangzhou R&F), napastnikiem Sevilli FC Munasem Dabburem oraz pomocnikami – kapitanem drużyny Bibrasem Natcho oraz Dią Saba.

Izreal – Polska – nasze typy

Mimo iż o sile Izraela w meczach u siebie przekonała się chociażby reprezentacja Austrii, która przegrała tam 2:4, wydaje się, że zespół z Bliskiego Wschodu nie będzie już tak groźny jak na początku eliminacji. Po spotkaniu na Narodowym, które Polacy wygrali 4:0, zespół Andreasa Herzoga mocno obniżył loty i nie zdołał wygrać trzech kolejnych spotkań, co praktycznie przekreśliło ich szanse na awans. Jestem pewien, że piłkarze tej drużyny mają w pamięci wysoką porażkę w Warszawie, co może mieć destrukcyjny wpływ na pewność siebie. 

Uważam więc, że Polacy powinni wywieźć z Jerozolimy komplet punktów. Naszym rywalom może zabraknąć motywacji do gry na pełnych obrotach, tym bardziej, że mają tylko teoretyczne szanse na awans. Za najbardziej prawdopodobny rezultat uważam więc niewysoką wygraną biało-czerwonych, najprawdopodobniej w stosunku 0:1.

Nasze typy:

Wygrana Polski lub remis: 1,47 @STS
Wygrana Polski: 2,55 @STS
BTTS: NIE: 2,15 @Milenium