Deontay Wilder vs Luis Ortiz II

W najbliższy weekend odbędzie druga część sagi bokserskiej, w której udział wezmą amerykański mistrz świata WBC Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) i kubański pretendent do tytułu Luis Ortiz (31-1, 26 KO 2 NC). Walka odbędzie się z soboty na niedzielę 23 listopada 2019 roku w MGM Grand Arena w Las Vegas w stanie Nevada. Walka w amerykańskiej stolicy hazardu będzie wielkim rewanżem za pojedynek z 3 marca 2018 roku, którą zwyciężył „Bronze Bomber” przez TKO w 10. rundzie. Polscy kibice będą mogli obejrzeć ten pojedynek na antenie TVP Sport.

Pojedynek o mistrzostwo organizacji World Boxing Council będzie co prawda najważniejszym bojem tej gali, jednak tego samego wieczoru zobaczymy jeszcze trzy pojedynki o tytuł. Wcześniej w walce o wakujące mistrzostwo WBA w wadze superpiórkowej zmierzą się Meksykanin Leo Santa Cruz i Amerykanin Miguel Flores. W wadze superkoguciej o pas WBA zawalczą Brandon Figueroa z Juliem Ceją. Niejako na przystawkę zobaczymy z kolei walkę o tytuł WBC Silver w dywizji koguciej między Luisem Nerym a Emmanuelem Rodriguezem

Warto odnotować, że tego wieczoru w akcji zobaczymy także młodszego brata Deontaya,  Marsellosa Wildera, który zawalczy się w wadze cruiser ze swoim rodakiem Dustinem Longiem. O młodszym z braci Wilderów stało się niedawno głośno za sprawą wpadki z nielegalną substancją, którą zaliczył na początku tego roku. Okazało się jednak, że nie był to żaden środek poprawiający wydolność, więc jego zawieszenie trwało zaledwie 3 miesiące. Niesmak jednak pozostał, tym bardziej, że jego bardziej utytułowany brat grzmiał o potrzebie wprowadzenia dożywotniej dyskwalifikacji dla zawodników stosujących doping.

Nas jednak najbardziej interesować będzie pojedynek dwóch czołowych zawodników wagi ciężkiej. W ich pierwszym pojedynku nie można było narzekać na brak bokserskich emocji na najwyższym światowym poziomie. Liczymy na to, że i tym razem się nie zawiedziemy. Na tę okazję przeprowadziliśmy analizę szans obydwu fighterów wraz z zestawieniem kursów u czołowych bukmacherów z licencją polskiego Ministerstwa Finansów.

Kursy bukmacherskie na Deontay Wilder vs Luis Ortiz II

Zacznijmy od tego co typerskie tygrysy lubią najbardziej, czyli od zestawienia kursów na popularne rynki związane z tym pojedynkiem. Dowiemy się przy okazji kto zdaniem bukmacherów będzie faworytem tego pojedynku.

Kursy na zwycięzcę walki

W poniższej tabeli zestawiliśmy najwyższe kursy na zwycięzcę tego pojedynku.

Deontay Wilder (1)Remis (X)Luis Ortiz (2)
1,1726,05,35
FortunaFortunaPZBUK

„Pewniakiem” do zwycięstwa zdaniem bukmacherów jest „Bronze Bomber” czyli Deontay Wilder.Amerykanin poradził sobie ze swoim rywalem w pierwszym pojedynku tych bokserów stoczonym ponad półtorej roku temu. Najwidoczniej niewielu bukmacherów pamięta, że w tamtym pojedynku Wilder był w niemałych tarapatach, jednak tylko sobie znanym sposobem zdołał przetrwać ataki Kubańczyka i ostatecznie samemu go znokautować. Mimo to, uważam, że szanse Luisa Ortiza w tym pojedynku zostały mocno niedoszacowane, nawet jeśli to Wilder wyjdzie do ringu jako niepokonany mistrz świata kategorii ciężkiej.

Kursy na liczbę rund

Jako drugie w naszym teście znalazło się zestawienie najwyższych kursów bukmacherskich na zakończenie pojedynku w poszczególnych rundach.

Liczba rundBukmacherKursLiczba rundBukmacherKurs
Poniżej 1,57,85NobleBETPowyżej 1,51,05LVBET/NobleBET
Poniżej 2,55,10LVBET/NobleBETPowyżej 2,51,15STS
Poniżej 3,53,65LVBET/NoblebetPowyżej 3,51,24LVBET/NobleBET
Poniżej 4,52,70LVBET/NobleBETPowyżej 4,51,41LVBET
Poniżej 5,52,20LVBET/NobleBETPowyżej 5,51,65STS
Poniżej 6,51,97STSPowyżej 6,51,85Milenium
Poniżej 7,51,79STSPowyżej 7,52,25LVBET/NobleBET
Poniżej 8,51,55STSPowyżej 8,52,70LVBET/NobleBET
Poniżej 9,51,42STSPowyżej 9,53,25LVBET/NobleBET
Poniżej 10,51,27STSPowyżej 10,53,90STS/LVBET/NobleBET

Zdaniem bukmacherów walka ta powinna zakończyć się przed czasem. Widać to po niewysokich kursach na undery, rozpoczynające od ósmej rundy. Faktem jest, że spośród 42 walk stoczonych przez Deontaya Wildera zaledwie dwie ciągnęły się przez pełny dystans rundowy. Bardzo prawdopodobne wydaje się więc to, że i tym razem będzie podobnie.

Kursy na sposób zakończenia walki 

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na tabelę z kursami na sposób zakończenia walki przez poszczególnych zawodników.

Zawodnik i sposób zakończenia walkiKursBukmacher
Wilder na punkty7,0NobleBET
Wilder przez KO/TKO/DSQ1,35Fortuna
Ortiz na punkty15,0Fortuna/PZBUK/NobleBET
Ortiz przez KO/TKO/DSQ7,65Fortuna

Zdecydowanie najbardziej prawdopodobnym rozstrzygnięciem walki będzie zdaniem bukmacherów wygrana mistrza WBC na punkty. Biorąc pod uwagę bliski perfekcji bilans KO Wildera oraz jego wygraną przed czasem w pierwszym pojedynku, tego typu zakład wydaje się mieć dużą szansę na powodzenie. Najwięcej zyskać można z kolei na wygranej Luisa Ortiza na punkty, a najlepszy kurs na to wystawili bukmacherzy Fortuna, PZBUK NobleBET.

Obstaw zwycięzcę te walki w Fortunie BEZ RYZYKA!

Fortuna pozwala swoim klientom obstawić zakład bez ryzyka w ramach swojego bonusu powitalnego. Żeby móc skorzystać na tej promocji wystarczy założyć konto u tego popularnego bukmachera i dokonać wpłaty pierwszego depozytu. Zostaniemy wówczas uprawnieni do wysłania bonusowego kuponu, a jeśli okaże się on nietrafiony, to na nasze konto zwrócona zostanie wartość postawionej przez nas stawki pomniejszona jedynie o wysokość podatku. Wysokość tej promocji możesz dodatkowo zwiększyć, jeśli podczas zakładania konta podasz nasz ekskluzywny kod rejestracyjny.

Deontay Wilder – Luis Ortiz II – analiza szans

23 listopada Deontay Wilder wkroczy do ringu, żeby bronić tytułu mistrzowskiego po raz 10. i po raz drugi jego rywalem w ringu będzie Kubańczyk Luis Ortiz. Jak już wspomniałem wcześniej, pierwszy pojedynek tych bokserów, stoczony w marcu zeszłego roku zakończył się wygraną Wildera przez techniczny nokaut w 10. rundzie. Wygrana jednak rodziła się w bólach a sam „Bronze Bomber” był o krok od porażki. Z kolei Ortiz nie dość, że bezlitośnie punktował mistrza w pierwszej fazie pojedynku, w 7. rundzie był bliski posłania go na deski. Ostatecznie mistrz WBC przetrwał i zrobił to co wychodzi mu najlepiej – upolował swojego rywala potężnymi cepami i obronił tytuł.

Tym razem walka może okazać się znacznie mniej dramatyczna, przede wszystkim dlatego, że jego rywal do ringu wejdzie już jako 40-latek, co na pewno będzie działało na korzyść króla nokautu z Alabamy. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że od czasów pierwszej porażki z Wilderem u Kubańczyka widać powolny, aczkolwiek wyraźny regres formy związany właśnie z upływającym czasem. Wilder tą walką będzie chciał niejako przetrzeć się nieco przed rewanżowym pojedynkiem z Tysonem Furym, który odbędzie się najprawdopodobniej na początku przyszłego roku, a przy okazji poprawić nieco swoją prasę po remisie z Brytyjczykiem. Faktem jest, że w walce z Olbrzymem z Wimslow mistrz WBC również przeżywał bardzo trudne chwile, jednak przed porażką po raz kolejny uchroniły go potężne uderzenia wyprowadzane pod koniec pojedynku. Nie powinno więc dziwić, że rewanżu z Ortizem chciał sam Wilder.

Tym razem „Bronze Bomber” najpewniej będzie miał więcej okazji, by skorzystać z przewagi warunków fizycznych – Amerykanin mierzy 201 cm przy 193 cm wzrostu Kubańczyka, a do tego ma 13 cm dłuższy zasięg ramion, wynoszący 211 cm. Biorąc pod uwagę to oraz fakt, że jego rywal najlepsze lata ma już za sobą, wydaje się, że będący u szczytu swoje kariery Wilder powinien wygrać ten pojedynek i to w sposób znacznie bardziej przekonujący niż w pierwszym pojedynku. Typuję więc wygraną aktualnego mistrza świata WBC przed czasem, najprawdopodobniej przed zakończeniem 8. rundy. Będzie się jednak zapewne musiał sporo napocić, by upolować swojego najbliższego rywala, tym bardziej, że Ortiz walczy z pozycji odwróconej przez co jest trudny do trafienia…

Typy:

Wygrana Wildera – 1,17 @Fortuna
Wygrana Wildera przez KO/TKO/DSQ – 1,35 @Fortuna
Liczba rund: poniżej 8,5 – 1,55 @STS

Najwyższe kursy na najciekawsze pojedynki znajdziesz u bukmacherów z licencją

Zakłady na najbardziej interesujące walki bokserskie najbliższych miesięcy znajdziesz w ofertach legalnych bukmacherów online. Każdy z nich, poza atrakcyjnymi kursami, oferuje także bonus powitalny dla wszystkich nowych klientów. Jeśli przy okazji zakładania konta podasz jeden z naszych specjalnych kodów rejestracyjnych, będziesz mógł skorzystać na szeregu dodatkowych korzyści dostępnych tylko dla naszych czytelników.